Екскурсії, які захоплюють дух

+38 (067) 273 33 81
Viber:
+38 (067) 8-111-222
office.feel.ua@gmail.com

м. Львів
вул. Дорошенка 75
Пн-Пт: 10.00-18.00
Сб: 11.00-15.00

  • Замки Львівщини - Олеський замок

Золота підкова Львівщини - Олеський замок

Екскурсія Золота підкова Львівщини

Наступною зупинкою під час нашої екскурсії Золотою підковою Львівщини стане Олеський замок.

На самотньому пагорбі височіє древня фортеця (поч. XIV ст.) – Олеський замок. Могутні мури нагадують про драматичне минуле, де було немало героїчного, таємничого, і навіть романтичного. Одна з перших відомих нам сторінок – повстання українських бояр проти завойовників-поляків, яким так і не вдалося здобути неприступні стіни. 

В Олеському замку народився майбутній король Ян Собєський. Легенда оповідає, що коли він з’явився на світ, вдарила сильна блискавка, і чорний мармуровий стіл, на якому лежав новонароджений, розколовся навпіл, а повитуха оглухла. Це вважали пророцтвом, що Янові судилася особлива доля. 

Трагічна історія пов’язана з матір’ю короля. Коли Теофілія була ще молодою, у неї закохався Адам Жолкевський. Одного разу він домагався від її батька чіткої відповіді – чи видасть той за нього свою дочку. Отримавши відмову, молодий Жолкевський тут таки і застрелився. А Теофілія згодом вийшла заміж за Якуба Собєського.
Це не єдиний самогубець за історію фортеці. Якось на День святого Антонія, коли на свято зібралося багато прочан, монах Ян Каспер, що був несповна розуму, на очах у всіх кинувся у глибоку криницю. З того часу його неспокійна душа блукає кімнатами замку. 

Екскурсія "Золота підкова Львівщини" розповість вам ще більше таємниць та легенд, якими оповитий Олеський замок.