Подорож до найцікавіших куточків Закарпаття

Ось вам загадка: що це за річ, купивши яку, людина стає ще багатшою? Правильна відповідь – подорож! Закарпаття влітку особливе привітне до туристів, тож зараз ми розповімо про десять місцин, які нікого не залишать байдужими. Хоча, звісно, цей список не є вичерпним…

Всі представлені пам'ятки можна побачити в однойменному турі
10 родзинок Закарпаття


Палац графів Шенборнів
Побачивши стіни цього замку починаєш сумніватися – чи не потрапив ти на сторінки якогось лицарського роману чи казки Шарля Перро? Такий вигляд будівля отримала завдяки модному у ХІХ столітті стилю «неоромантизм», що поєднує архітектурні елементи готичного та романського стилів. В часи радянського союзу тут любили знімати кіно, наприклад – відому усім казку «Снігова королева» і фільм про розвідників «Сімнадцять митей весни».

Сьогодні в палаці розташований санаторій «Карпати», спеціалізація якого – лікування та реабілітація пацієнтів, що мають захворювання серцево-судинної системи. Біля нього знаходиться розкішний сад, де росте велика кількість рідкісних рослин. А в глибині саду заховалось Джерело краси – вмившись його мінеральною водою, ви забудете про старість.

Палац графів Шенборнів


Замок Паланок
Замок в Мукачеві зовсім несхожий на палац Шенборнів – це справжня фортеця, що вистояла в багатьох боях. Тут навіть є таємні підземні переходи, в них у давнину ховались люди та худоба в часи облоги. Фортеця має три рівні – верхній, середній та нижній замок. Верхній замок найстаріший, нижній побудований у XVIII ст.

Сьогодні до замку веде зручна широка дорога, а в старовину в цілях безпеки сюди вела єдина вузька і крута стежка. Мукачеве колись було частиною князівства Трансільванія – батьківщини Дракули. Прогулюючись по просторих залах та піднімаючись по крутих сходах, відчуваєш справді містичну атмосферу цього місця. А експозиції старовинних предметів побуту додадуть вашим враженням повноти.

Замок Паланок

Село Лумшори
У цій мальовничій місцині можна скупатися в знаменитих українських чанах. Метод лікування хворіб та поранень за допомогою ванн з гарячою мінеральною водою був відомий ще стародавнім кельтам.

Купання в розігрітому на вогні чані слід чергувати із зануренням в холодну воду – бочку або ж водойму. Такий перепад температури прекрасно тонізує організм, робить шкіру пружною, оздоровлює ваші судини та покращує імунітет. Після 40 хвилин такого «сеансу» ви забудете про втому та стреси. Після водних процедур дуже тягне на смачненьке, розташовані тут кнайпи з автентичними стравами та питвом як ніколи стануть у нагоді. 

тур в Лумшори 


Берегово
Старовинне та затишне місто знаходиться на берегах річки Верке, навколо нього ви побачите пологі схили, повсюдно вкриті виноградниками. Сюди приїздять, аби скуштувати найсмачніші місцеві сорти вина, покупатись у термальному басейні та просто прогулятись романтичними вуличками. Тут проводиться найстаріший закарпатський фестиваль – Берегфест (вперше проведений у 1963 році). Він розпочинається з ритуалу чавлення винограду. Окрім дегустації вина, на фестивалі ви побачите реконструкції лицарських боїв та різноманітні спортивні змагання.

Берегово


Ужгородський замок
Справжнє військове укріплення, яке розташоване на замковій горі та оперезане ровом. Сьогодні у цій грізній фортеці розташований краєзнавчий музей. Товщина стін тут сягає 3 метрів, а планування було придумане, мабуть, генієм військової стратегії.

Є тут і власний привид – Біла діва, нещасна дочка графа Другета, що блукає вночі по залам в пошуках свого коханця. Спустившись до підземель, ви побачите в’язницю і справжню кімнату для тортур…  У дворі палацу колись проводились археологічні розкопки старовинної церкви, які наразі є законсервованими. 

Ужгородський замок

Озеро Синевир
Серед лісів та скель Горган, на території національного природного парку знаходиться справжня перлина Карпат. Озеро утворилось внаслідок землетрусу, до нього йдуть 3 гірські потоки, завдяки яким воно завжди залишається повноводним і кришталево чистим. На березі озера ви побачите романтичну скульптурну композицію – юнака Вир та дівчину Синь (поєднання цих імен дає назву Синевир). Місцеві жителі з радістю розкажуть вам легенду про них. Територія тут заповідна, тому природа – прекрасна у своїй недоторканості.

тур на озеро Синевир 


Нижнє селище
Колись звичайне всіма забуде село завдяки вдалій підприємницькій ініціативі розпочало нове життя. Місцеві жителі щодня несуть своє молоко до сироварні, в якій воно перетвориться у сири найвищої якості, створені за традиціями швейцарських Альп.

Селиська сироварня

Власник сироварні – Петро Пригара – справжній ентузіаст своєї справи, увесь свій час працює над тим, аби виробництво було якомога більш екологічним. Люди не хочуть їхати звідси в пошуках кращої долі, тут є і дозвілля, і освіта, і робота для усіх. Кожен бажаючий може завітати в Нижнє селище, аби скуштувати та придбати корисний та смачнючий сир та відчути всю автентику сільського життя.

Запрошуємо вас відвідати Селище Нижнє в програмі
Сиро-винного туру по Закарпаттю


Іза
Село славиться старовинним промислом – лозоплетінням. Тут ця традиція та секрети виробництва передаються з покоління в покоління. Біля кожної хати є своя міні-експозиція найрізноманітніших виробів з лози: меблі, кошики, вази, абажури, будинки для тварин та багато іншого. Ви можете не лише подивитись на ці дива людських рук, але й придбати те, що найбільш припало до душі. Також недалеко від села знаходиться ферма, де розводять плямистих оленів. 


Келечин
Це село – маленька батьківщина президента Карпатської України Августина Волошина. В Келечині є три джерела з мінеральною водою, два з них розташовані у лісі. Найбільш відоме джерело знаходиться на узбіччі траси з Воловця в Міжгір’я. Вода тут має свій неповторний і оригінальний смак. Два інші джерела мають своєрідне помаранчеве забарвлення, якого не слід боятись. Вода тут цілюща, її п’ють для лікування серцево-судинних захворювань, проблем з травленням та жіночими органами. 


Водоспад Шипіт
Найкращий час для відвідування водоспаду – весна. Взимку тут все замерзає, а влітку – занадто багато туристів та представників різних субкультур. Весною ж, коли сніги на схилах гори Гемба тануть, наповнюючи потік, водоспад постає у всій своїй могутності і красі. Приголомшливий звук, який видає водоспад, схожий на шепіт – звідси і назва.

Влітку ви можете легко піднятись на Полонину Боржава, звідки відкриваються чудесні краєвиди, а схили вкриті стиглими чорницями . Пилипець дуже привітний до туристів, тут ви точно знайдете, де заночувати і попоїсти, а в сувенірних крамницях знайдете все, що тільки можна: від меду та чаю з гірських трав до виробів з лози та хутра. 

водоспад Шипіт