Привиди Підгорецького замку

Підгорецький замок – наймістичніший і найгарніший в України. Він полонить своїм несподіваним поєднанням суворої фортеці і легковажного палацу із французьким шармом.
 
Недовгий час палац належав до маєтків короля Яна ІІІ Собєського. Ще довго потому його особисті речі зберігалися тут як реліквії. Але найважливішою в історії замку була родина Жевуських. У їх власність Підгірці перейшли 1720 року. 

Вацлав Жевуський надав замку сучасного вигляду і перетворив на осередок світського життя тодішньої шляхти. Він зібрав тут великі колекції картин та старовинної зброї, які експонувалися в тематичних залах. При замку були оркестр, друкарня та театр, для якого сценарії писав сам Жевуський. За його ж планом збудовано костел – родову усипальницю, до якої від замку веде 300-метрова липова алея.

Підгорецький замок - привиди, історія та легенди

Та все це потребувало надмірно великих коштів, тому син Вацлава Северин був змушений викуповувати замок на аукціоні. Мабуть тому Северин все життя був одержимий пошуками легкого збагачення. Це він влаштував у підвалах замку алхімічну лабораторію. Місцеві мешканці подейкують про численні скарби, приховані ним в замку. Кажуть, раз на рік уночі власник відчиняє таємні двері і запрошує всіх охочих у свою скарбницю.

Проте найвідоміша легенда – про Білу Пані: кажуть, один із власників замку (можливо, Северин) замурував свою дружину у стіні, і дух її блукає цими стінами дотепер. Кілька років тому Біла Пані стала найвідомішим привидом в Україні, коли до неї в гості завітала «Битва Екстрасенсів». Можливо, ви також її зустрінете.

Занепадати палац почав ще за Северина. У міжвоєнні роки князі Сангушки відновили палац і відкрили тут музей. У радянські часи тут розмістили туберкульозний санаторій. З 1997 року замок передали Львівській галереї мистецтв, і з того часу його поступово реставрують. Оскільки в фондах збереглося 85% речей із замку, є надія, що за якийсь час ми побачимо його у первозданній красі. 

Тур по замках Львівщини - Золота підкова Львівщини