Золочівський замок

Із всіх замків Галичини Золочівський – найромантичніший. Фортеця на цьому місці відома з досить давніх часів, але нинішнього вигляду набула у 1634 р., за шляхтича Якуба Собєського. На оборонних вежах дотепер можна побачити його герби та ініціали. Але по-справжньому життя тут почало кипіти за його нареченої. 

Марія Казимира д’Аркен  – французька «попелюшка», що стала польською королевою. Офіційно вона була дочкою капітана королівської гвардії та придворної гувернантки, але при дворі перешіптувалися, що вона – позашлюбна дочка самої королеви. Недивно, що дівчину відправили з почетом принцеси Марії Луїзи до далекої Польщі…

Ян Собеський   

Марія Казимира д'Аркен

Молодий шляхтич Ян Собєський закохався в неї до нестями з першого погляду, але побратися закохані змогли лише після смерті суворої матері Яна Теофілії та старого князя – чоловіка Марії. З часу зустрічі і до самої смерті Ян та «Марисенька» берегли своє кохання, про що свідчать і напрочуд ніжні листи.

Проте шляхта ненавиділа чужоземну королеву і не довіряла їй. Тому Марисенька полюбила Золочівський замок, куди втікала від придворних інтриг. Ян будує тут для неї Китайський палацик за тодішньою модою. Зараз в ньому виставка східного мистецтва, і проводяться справжні чайні церемонії. А в головному палаці було облаштовано покої для нього і для неї. Кімнати з’єднує потаємний хід. Кажуть – щоб у пана роги не виросли. Та можливо король з королевою хотіли усамітнюватись поза придворним етикетом.

інтер'єр Золочівського замку

Кімнати Марії Казимири виходять до скарбниці, адже саме вона керувала замком, а можливо і брала участь в обороні Золочева від турків. Були в палаці і останні досягненням тодішньої інженерії – справжні туалети.

Після смерті Яна Марисенька виїхала за кордон, і керувала маєтками на відстані. Та після смерті привидом повернулася до улюбленого Золочева. А віднедавна тут почали помічати і таємничого Чорного Лицаря – можливо, це сам Ян потайки відвідує свою кохану...