Екскурсія Львовом

Ви збираєтесь завітати до Львова вперше, і не знаєте, які місця варто відвідати? Львів – місто з багатою історичною та культурною спадщиною, за кілька днів оглянути все неможливо. Але ми можемо підказати вам, що варто побачити в першу чергу.

Хочете дізнатись більше? Відвідайте одну із наших екскурсій – загальну пішохідну чи автобусну, якщо ви у Львові вперше, або одну із тематичних, якщо ви у Львові частий гість. 

Екскурсія Львовом - пам’ятки

З 1998 року центральну частину Львова занесено у Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Львів другий по кількості пам’яток в Україні після Києва. Ось тільки деякі з них.

Площа Ринок

Площа Ринок
Серце середньовічного Львова з ратушею в центрі. Сучасна ратуша походить з часів австрійського панування – середньовічна будівля не витримала тягаря часу. Фонтани з античними богами також з ХІХ ст., а от житлові кам’яниці значно старіші. Особливо варті уваги будинки №2 (Палаццо Бандінеллі), 4 (Чорна кам’яниця), 6 (Королівська кам’яниця), 10 (Палац Любомирських), 14 (Венеційська кам’яниця), 23 (кам’яниця Шольц-Вольфовичів) та 28 (Кам’яниця з латинськими афоризмами).

Латинський катедральний собор

На розі площі – Латинський кафедральний собор. Собор вартий окремої екскурсії. Його будівництво розпочалось ще у XIVст. і тривало більш ніж сто років. Серед прибудованих до собору каплиць найцікавіша і найстаріша –Каплиця Кампіанів зліва від входу. Також варто завітати у Каплицю Боїмів поряд з собором, яку справедливо називають «кам’яною Біблією».

Львів завжди був мультикультурним. В місті було чотири основні громади: поляки, українці, вірмени та євреї. Життя української громади зосереджувалось довкола ансамблю Успенської церкви – церкви, каплиці Трьох Святителів у подвір’ї та Вежі Корнякта, названої так на честь грецького купця-мецената. У вірменському кварталі збереглось багато давніх кам’яниць, а також Вірменська церква – одна із найстаріших будівель у Львові (1363 рік). Існував і єврейський квартал, проте він був знищений під час Другої світової.

Собор св. Юра

На Святоюрській горі знаходиться перлина львівського бароко – Собор св. Юра зі скульптурами «львівського Мікеланджело» Іоана Георга Пінзеля. Варті уваги також Домініканський костел, церква Андрія, Єзуїтський костел, церква Михайла та ін.

Головна візитівка Львова – Оперний Театр, відкритий в 1900 році. Над оздобленням театру працювали найкращі львівські скульптори та художники того часу. Рекомендуємо Вам відвідати екскурсію театром.

Варто згадати і про фортифікації – залишки міських мурів, Міський та Королівський Арсенали, Порохову Вежу. А з оглядового майданчика Високого Замку Вам відкриється чудова панорама міста. 

Екскурсія Львовом - кав’ярні

Львів недарма називають кавовою столицею України. Наш коротенький путівник був би неповним без огляду найцікавіших львівських кав’ярень.

За атмосфероюкінця ХІХ ст. завітайте у «Синю пляшку». Заклад присвячений легендарному Юрію Кульчицькому, який відкрив одну із перших віденських кав’ярень. Тут ви знайдете затишний зал і нестандартні рецепти кави. Любителів кави також зацікавлять «Мануфактура кави» та «Копальня кави», «Золотий Дукат» і трохи на віддалі від центру– «Солодка скриня».

кафе Синя Пляшка

Хочете шоколаду ручної роботи? Найочевидніший вибір – «Майстерня шоколаду», але вона мабуть є і у вашому місті. За чимось більш ексклюзивним завітайте у кав’ярню «Фреска». Варення і конфітюри за давніми галицькими рецептами ви знайдете у «Спіжарці». А для любителів турецьких солодощів – арт-кафе «Jam».

Хочете насолодитися чудовою традиційною кухнею? Завітайте у «Трапезну» у підвалі бернардинського монастиря, і отримайте в бонус неповторну атмосферу львівського середньовіччя. Любителям італійської (а тепер і японської) кухні рекомендуємо ресторан «LaPiazza» в Опера-Пасажі. Піца тут не гірша, ніж в Італії.

Закоханим, які шукають романтичних (і еротичних) пригод, варто відвідати «Мазох-Кафе». А доторкнутися до львівської історії ви зможете у «Гасовій Лямпі», присвяченій однойменному львівському винаходу, та ресторані «Бартоломей», де у Вас буде нагода особисто познайомитися з видатним бурґомістром Бартоломеєм Зіморовичем і випити чудового пива.

Любителям пива також рекомендуємо мережу «Кумпель». А всіх, хто хоче підтримати свій патріотичний дух, запрошуємо у знамениту «Криївку».

Подорожуйте, експериментуйте і доповнюйте цей список своїми власними відкриттями! Також ви можете відвідати нашу «Кавову» екскурсію, щоб послухати легенди та історії, пов’язані з цими закладами, або «Богемний Львів», якщо хочете дізнатись про львівські кав’ярні минулого.

 

Екскурсія Львовом - музеї і галереї

Львів – важливий культурний центр України. Це помітно хоча б із кількості музеїв та художніх галерей, які тут функціонують. Ми розкажемо вам про найцікавіші.

В першу чергу, це численні відділення Львівського історичного музею, більшість з них на площі Ринок. Вони висвітлюють різні аспекти з історії Львова і України. Найцікавіші з них – Музей історичних коштовностей у Палаццо Бандінеллі і кам’яниця №6 з її Італійським дворикомі музеєм «Королівські палати». Варто згадати і про Музей зброї у древній будівлі Міського арсеналу. Тут зібрано чимало цікавих експонатів.

Аптека-музей у Львові

Ще один музей на Ринку – «Аптека-музей». Тут ви побачите не лише інтер’єри давньої аптеки, а і всю структуру середньовічної кам’яниці – від підвалів до галереї в дворику. Відвідини цього музею входять у екскурсію «Середньовічний Львів».

Більше про історію і культуру ви зможете дізнатись у Музеї історії релігії, Національному музеї; Етнографічний музей, крім того, потішить око вітражами та інтер’єрами кінця ХІХ ст. Ну і звісно – відділення Львівської картинної галереї у розкішному Палаці Потоцьких! Любителів мистецтва також зацікавлять музеї художників Олекси Новаківськогота Івана Труша, оперної співачки Соломії Крушельницької, дім Івана Франка.

Також у Львові є два великі музеї під відкритим небом – Личаківський некрополь та скансен Шевченківський гай. Ви можете замовити у нас екскурсію кожним з них.

А весело завершити свою прогулянку ви зможете у Музеї пивоваріння. Адже львівське пиво – це ще одна легендарна частина нашої історії!

Але Львів живе не лише минулим. Це один із центрів сучасного українського мистецтва. В його авангарді – Мистецьке об’єднання «Дзиґа» (Вірменська, 35). На вулиці Вірменській – безліч галерей. У одному здвориків– галерея «Прімус», є галерея сакрального мистецтва «IconArt», а якщо вас цікавлять більш комерційні речі, то вам у «Зелену канапу». Ще одним важливим мистецьким центром є «Музей Ідей» на вул. Валовій.

галерея Дзига

Крім того, на вул. Коперника знаходиться Палац мистецтв, де регулярно проходять різноманітні виставки, а кожного вересня – знаменитий Форум видавців. Є і інші невеликі галереї як в центрі, так і на околицях.

Сподіваємось, ви встигнете оглянути хоча б частину цих локацій. Якщо ж вам знадобиться допомога професіоналів, звертайтесь до нас. І, звісно ж, приїжджайте до Львова ще!