Замки Львівщини

Підгорецький замок

екскурсія в Підгорецький замок

Підгорецький замок - один з чотирьох фортифікаційних споруд, що входять у відому Золоту Підкову Львівщини. На могутніх мурах здіймається стрункий бароковий палац. Таких замків-фортець в Україні небагато, а Підгорецький – один із найкрасивіших. Збудований він був у XVII ст. Існує версія, що укріплення проектував знаменитий Гійом де Боплан. 


Найяскравіші, найпохмуріші і наймістичніші сторінки із життя палацу пов’язані з родиною шляхтичів Жевуських. Це вони завершили його розбудову, розкішно прикрасили кімнати, відкрили тут театр та друкарню. 
Подейкують, що Вацлав Жевуський з ревнощів замурував у стіні свою молоду дружину, досі кожного року чути її плач. Багато хто навіть зустрічав Білу Пані – так її тут називають – у коридорах замку. Сюди приїздили багато «експертів» з цих питань – від української «Битви екстрасенсів» до американських «Мисливців за привидами». Можливо, вам також пощастить зустріти Білу Пані у підвалах замку, або навіть спіймати її на фото – деяким ентузіастам це вдавалося.


Северин Жевуський, син Вацлава, влаштував у підвалах алхімічну майстерню, де намагався видобути золото. Дехто вірить, що йому це вдалося. Інші подейкують, що він знайшов безліч скарбів в околицях і приховав тут незліченні багатства. Кожного року у визначений час господар відкриває свої підземелля і запрошує завітати усіх бажаючих, та поки що ніхто не зважився. 

Екскурсія Замки Львівщини включає Підгорецький замок та інші перлини Золотої підкови. Відправляйтесь в подорож з ВІДЧУЙ УКРАЇНУ за незабутніми враженнями. 

Замки Львівщини - Золочівський замок

екскурсія в Золочівський замок

Продовжуємо нашу подорож замками Львівщини. На черзі - Золочівський замок - маленький Версаль західної України.

За могутніми валами сховався маленький галицький Версаль – королівська резиденція Яна Собєського. Хоча сам король тут бував рідко, Золочів полюбила його дружина Марисенька.

Прибувши до Польщі, француженка Марія-Казимира і гадки не мала, що згодом стане королевою. Ще у віці 15 років вона зачарувала молодого Яна, але сувора мати перешкоджала шлюбу сина з чужоземкою, нерівною за соціальним станом. Одружились закохані лише по її смерті – рідкісний випадок шлюбу з любові серед монархів.
 
Для дружини Ян збудував в Золочеві Китайський палацик, а саму резиденцію оснастили за останнім словом техніки (зокрема, новітніми туалетами, які дотепер викликають неабияке зацікавлення дослідників). Тут в короля і королеви були окремі покої, що з’єднувалися потаємним ходом; дехто каже – щоб у короля бува роги не виросли, та можливо монарша пара просто оминала так обтяжливий придворний етикет. Вікна покоїв пані виходили на сторону фортеці – тут були потаємні сходи, що вели до скарбниці, ключі до якої зберігалися у неї.

Привид Марисеньки досі гуляє замком. А останнім часом тут бачили таємничого Чорного Лицаря. Може, це Ян таємно відвідує свою кохану? Адже любов сильніша від смерті…

Золота підкова Львівщини - це екскурсія, яка дозволить на власні очі побачити красу Золочівського замку та інших перлин середньовічної архитерктури. Екскурсії проволяться щодня, окрім понеділка. Відправляйтеся з нами у захоплюючу та містичну подорож в сиву давнину.

Золота підкова Львівщини - Олеський замок

екскурсія в Олеський замок

Наступною зупинкою під час нашої екскурсії Золотою підковою Львівщини стане Олеський замок.

На самотньому пагорбі височіє древня фортеця (поч. XIV ст.) – Олеський замок. Могутні мури нагадують про драматичне минуле, де було немало героїчного, таємничого, і навіть романтичного. Одна з перших відомих нам сторінок – повстання українських бояр проти завойовників-поляків, яким так і не вдалося здобути неприступні стіни. 

В Олеському замку народився майбутній король Ян Собєський. Легенда оповідає, що коли він з’явився на світ, вдарила сильна блискавка, і чорний мармуровий стіл, на якому лежав новонароджений, розколовся навпіл, а повитуха оглухла. Це вважали пророцтвом, що Янові судилася особлива доля. 

Трагічна історія пов’язана з матір’ю короля. Коли Теофілія була ще молодою, у неї закохався Адам Жолкевський. Одного разу він домагався від її батька чіткої відповіді – чи видасть той за нього свою дочку. Отримавши відмову, молодий Жолкевський тут таки і застрелився. А Теофілія згодом вийшла заміж за Якуба Собєського.
Це не єдиний самогубець за історію фортеці. Якось на День святого Антонія, коли на свято зібралося багато прочан, монах Ян Каспер, що був несповна розуму, на очах у всіх кинувся у глибоку криницю. З того часу його неспокійна душа блукає кімнатами замку. 

Екскурсія Золота підкова Львівщини розповість вам ще більше таємниць та легенд, якими оповитий Олеський замок.