Екскурсії, які захоплюють дух

+38 (067) 273 33 81
Viber:
+38 (067) 8-111-222

м. Львів
вул. Дорошенка 75
Пн-Пт: 10.00-18.00
Сб: 11.00-15.00

  • 10 місць у Львові, які варто відвідати кожному

10 місць у Львові, які варто відвідати кожному

(куди Ви не потрапите з екскурсоводом)

Львів – місто, яке можна вивчати вічно, але екскурсії завжди обмежені в часі. Тому наші гіди пропонують Вам підбірку цікавих місць у Львові, які не входять у більшість маршрутів.

№1 - Музей Ідей

10 місць у Львові, які варто відвідати кожному

Львів – місто митців. Тут безліч мистецьких галерей, і «Музей Ідей» - одна з найцікавіших. Вона знаходиться у давніх підземеллях бернардинського монастиря, вхід з вулиці Валової. У галереї можна побачити роботи молодих митців і придбати скляні вироби ручної роботи. Також тут знаходиться ресторан традиційної галицької кухні «Трапезна Ідей», де можна пообідати в особливій атмосфері і порозглядати розмальоване вручну меню. «Музей Ідей» кожного року проводить низку культурних заходів, серед них – фестиваль «КіноЛев», присвячений творчості режисерів-класиків, та фестиваль «Склококо», який розвиває давні традиції львівських художників-склярів.

№2 - Галереї на Вірменській

10 місць у Львові, які варто відвідати кожному

Головний осередок мистецького життя Львова – вулиця Вірменська. Тут під номером 35 знаходиться галерея і кав’ярня Творчого об’єднання «Дзига», заснованого у 1993 році. Галерея «Дзиги» - це такий-собі «львівський Пінчук Арт Центр», тут Ви побачите виставки найцікавіших сучасних митців. «Дзига» організовує щороку Тиждень актуального мистецтва і кілька великих джазових фестивалів, та інші події. Також на вулиці Вірменській знаходяться галереї IconArt (присвячена сучасному сакральному мистецтву),  Primus (галерея сучасного мистецтва у подвір’ї за рестораном «Кілікія»), «Зелена канапа» (у дзвіниці Вірменського собору) та «Пори року» (галерея від Львівської академії мистецтв, кілька з її факультетів розташовані у тому ж будинку).

№3 - Вітражі в під’їздах

10 місць у Львові, які варто відвідати кожному

В кінці ХІХ – на поч. ХХ ст. житлові будинки проектували як цілісний твір мистецтва – включно з зовнішніми прикрасами та оздобами під’їздів і квартир. Побачити сліди цієї чудової традиції можна, відвідавши кілька під’їздів у будинках довкола центру. Ми рекомендуємо Вам зайти у під’їзд на Герцена, 6. Тут зберігся унікальний вітраж висотою в 11 метрів, що зображає карпатський пейзаж. Також радимо завітати у будинок на вул. Богомольця, 6. Тут працює Центр досліджень міської історії, завдяки якому відреставрували під’їзд з вітражами і дворик. У виставковому залі Центру проводяться тематичні інтерактивні виставки.

№4 - Кав’ярня «Теплий П’єц»

10 місць у Львові, які варто відвідати кожному

Побачивши красу старих під’їздів, Ви мабуть захочете дізнатися, як виглядали львівські квартири того часу. Таку можливість нам дарує кав’ярня-музей «Теплий п’єц» на вул. Староєврейській поряд з Арсеналом. Тут зібрана колекція печей з львівських квартир кінця ХІХ – поч. ХХ ст. Серед них трапляються справжні шедеври. А приємним бонусом до огляду колекції буде смачна традиційна галицька кухня.

№5 - Галереї гарнізонного храму

10 місць у Львові, які варто відвідати кожному

Колишній єзуїтський костел, тепер гарнізонний храм УГКЦ – один з основних пунктів будь-якої екскурсії Львовом. Ваш екскурсовод  розкаже Вам історію храму, можливо заведе всередину. Під час екскурсії підземеллями Ви побуваєте і у підвалах храму. Проте недавно з’явилася ще одна можливість – піднятися на галерею. Звідси Ви зможете детальніше оглянути розписи на стелі, а також ознайомитися з деякими цікавими пам’ятками, зокрема, старим органом, що чекає реставрації. Зараз у храмі ведуться реставраційні роботи, на галерею можна потрапити лише у супроводі працівника храму – запитуйте у працівника при вході.

№6 - Музеї Львівського університету

10 місць у Львові, які варто відвідати кожному

Впродовж другої половини ХІХ ст. Львівський університет розташовувався у приміщеннях колишньої єзуїтської колегії на вул. Грушевського (на пагорбі за пам’ятником першому українському президенту). Тут і досі знаходиться кілька факультетів і Зоологічний музей університету з давньою історією, відкритий для відвідувачів у будні. Також тут знаходяться мінералогічний та палеонтологічний музеї. Вони призначені лише для студентів, але якщо попросите працівників, то Вам також дозволять оглянути експонати.

№7 - Музей «Тюрма на Лонцького»

10 місць у Львові, які варто відвідати кожному

Наше місто, як і вся Україна, пережило багато трагічних сторінок історії. Про них розповідає музей «Тюрма на Лонцького». Тюрма в цих приміщеннях існувала неперервно ще з австрійських часів, а останнім власником перед відкриттям музею було СБУ. Експозиція музею представляє історію цього страшного закладу і ширших подій, з якими він був пов’язаний. Багато з представлених матеріалів стали доступними завдяки відкриттю архівів НКВД-КГБ. В музеї регулярно відкриваються нові експозиції, проводиться показ фільмів та інші культурні заходи. Ви можете відвідати веб-сайт музею www.lonckoho.lviv.ua, щоб дізнатися про заплановані події.

№8 - Клепарів – індустріальний Львів

10 місць у Львові, які варто відвідати кожному

З ІІ пол. ХІХ ст. Клепарів, колись передміське село, разом із сусіднім Замарстиновом став промисловим центром міста. Тут знаходяться цікаві пам’ятки промислової архітектури. Перш за все, це знаменита львівська броварня, заснована 1715 року. При броварні існує Музей пивоваріння (зараз тимчасово закритий на ремонт) і паб «Хмільний дім Роберта Домса», де можна не лише провести дегустацію свіжозвареного пива, а й послухати концерт. На протилежній від заводу стороні – велична будівля Дому військових інвалідів, де австрійські військові пенсіонери проживали за державний кошт. Будівля споруджена за особистим наказом цісаря Франца Йозефа за проектом відомого віденського архітектора Теофіла Гансена. Зараз це Університет безпеки життєдіяльності, щороку у листопаді тут проводиться День відкритих дверей. Поряд, на вулиці Джерельній у приміщенні колишнього газового заводу розташований ще один рок-паб – Gas Station.

№9 - Козацька церква на Сихові

10 місць у Львові, які варто відвідати кожному

Сихів, колись невелике село під Львовом, зараз найбільший «спальний район» міста. Проте і тут, серед одноманітних житлових «коробок», збереглись пам’ятки історії. Саме тут у 1655 р. стояв з військом Богдан Хмельницький. З того часу збереглася дерев’яна церква, за переказами, збудована його козаками. На внутрішніх стінах церкви ще можна розгледіти давні розписи. Щоб відвідати церкву, Вам слід вийти біля ТЦ «Іскра», перейти дорогу і прямувати до кінця вул. Кавалерідзе, а потім повернути наліво. Окрім цієї церкви, варто також відвідати головний сихівський храм. Ззовні він виглядає не надто цікаво, проте всередині прикрашений чудовими розписами, які дуже вдало поєднують в собі традиції і сучасність.

№10 - Музей Михайла Дзиндри в Брюховичах

10 місць у Львові, які варто відвідати кожному

У Львові є багато скульптур авторства Євгена Дзиндри, проте про його брата Михайла мешканці міста знають менше. На відміну від американських поціновувачів мистецтва. Ще до Другої світової війни Михайло виїхав до США, де здобув славу як талановитий скульптор-абстракціоніст. Там його творчість була високо оцінена, і життя було благополучним, проте після здобуття Україною незалежності він вирішив повернутися на Батьківщину. Сюди ж Михайло привіз велику колекцію своїх творів. Зараз вони знаходяться у музеї скульптора в Брюховичах під Львовом (сюди легко дістатися маршруткою №8 з пл. св. Теодора). Про цей музей мало хто знає, але тим, хто цікавиться українським мистецтвом, обов’язково варто його відвідати.

Це далеко не повний перелік тих цікавих місць у Львові, які зазвичай залишаються осторонь від туристичних маршрутів. Якщо Ви вже багато разів були у Львові, бачили всі основні пам’ятки і хочете дізнатися більше, наші гіди з задоволенням проведуть ексклюзивну екскурсію Львовом, розроблену спеціально для Вас.