Мала пішохідна екскурсія по Львову - Фортифікації середньовічча

Вартість від: 50 грн
Тривалість: 3 год.
Початок: 10:00 та 14:00 год.

Найближчі дати

Маршрут

  1. Низький замок
  2. Краківська брама
  3. Порохова вежа
  4. Королівський арсенал
  5. Глинянська брама
  6. Бернардинський монастир
  7. Міський арсенал
  8. Високий Замок

Зверніть увагу!

Дана тематична екскурсiя проводиться пiд iндивiдуальне замовлення.


Мала пішохідна екскурсія по Львову

Львів виник як місто-фортеця для захисту мандрівників на перетині двох великих торгових шляхів – з півночі на південь та зі сходу на захід. Відповідно, як і у інших середньовічних містах, оборонні споруди відігравали тут дуже важливу роль. Вони повинні були витримувати оборону від метальних машин, а згодом  від вогнестрільної зброї та іншої військової загрози.

До фортифікаційних споруд Львова належали: Низький замок, Високий замок, мури, брами і хвіртки, Королівський арсенал, третя лінія оборони, Порохова вежа, Глинянська брамаБернардинський монастир та Міський арсенал. Мала пішохідна екскурсія по Львову передбачає відвідування місць розташування вже зниклих споруд і тих пам'яток, що збереглися до нашого часу.

Ключовими оборонними спорудами Львова у свій час були Низький замок (розташований в межах міських мурів) та Високий замок  (знаходився на Замковій горі). До сьогодні збереглися лише рештки оборонного муру Високого замку біля підніжжя насипу, на місці якого замок і був розташований. Тепер на горі– парк «Високий замок», пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення.  Територію Низького замку зараз займає мистецький ринок «Вернісаж», Національний музей ім. Андрея Шептицького та Національний театр ім. Марії Заньковецької.

Королівський арсенал завдячує своєю назвою королю Владиславу ІV Вазі, за наказом якого його споруджено. Цю будівлю у свій час використовували як склад зброї. Тут також діяли різні майстерні, зокрема ливарня, де виготовляли зброю та дзвони. Сьогодні тут знаходяться дирекція Державного архіву у Львівській  області та фонди Центрального державного історичного архіву України у Львові.

Міський арсенал належить до ренесансної оборонної архітектури; до наших днів він залишається надзвичайно цікавою історичною атракцією. Від часів його побудови тут існували людвисарня, де відливали гармати, камера для тортур та житло міського ката. В XVIII  ст. у підвалі утримували полонених українських гайдамаків. Зараз в арсеналі знаходиться філія Львівського історичного музею Музей зброї “Арсенал”.

Одним із найцікавіших об’єктів є Порохова вежа. Вона була збудована із каміння старого Міського арсеналу. Свого часу це була найпотужніша вежа третьої, зовнішньої, лінії оборони. Під час облоги та інших воєнних загроз тут зберігали порох, а у мирний час – зерно. Сьогодні у пам’ятці розташована  Львівська обласна організація Національної спілки архітекторів України.

Незважаючи на лихоліття воєн, перебудов та інших руйнівних подій,деякі чудові пам’ятки оборонної архітектури давнього Львова збереглися до наших днів. Вони дають можливість уявити як виглядали оборонні споруди міст XVI—XVIII ст. та ознайомитися з місцевими  особливостями військово-інженерного будівництва. Пішохідна екскурсія буде цікава не лише для тих, хто цікавиться воєнною історією чи  оборонною архітектурою, адже з кожною спорудою пов’язано чимало романтичних чи веселих історій. Отож, запрошуємо до участі!

Якщо ви бажаєте дізнатися про наше місто - Feel Ukraine підготував для вас ще багато цікавих екскурсій містом Лева.

Індивідуальна вартість

1 особа400 грн
2 особи200 грн/особа
3-4 особи150 грн/особа
5-6 осіб90 грн/особа
7-9 осіб85 грн/особа
10-15 осіб80 грн/ос
16-20 осіб60 грн/ос
21 і більше50 грн/особа

У вартість входить:

супровід екскурсовода

Додатково оплачується:

вхідні квитки в музеї та храми (від 10 до 15 грн.)
comments powered by HyperComments

Оформити заявку

×